Mental Helse / Kurs og opplæring



Kurs og opplæring

Et godt og aktivt miljø for kurs som spenner fra livsmestring og hobby-kurs til organisasjons- og fagrettede kurs, er en viktig satsing for at Mental Helse skal ha en god og bærekraftig utvikling til beste for medlemmene og for å nå våre mål. Mental Helses tilbyr kurs for medlemmer, tillitsvalgte og andre interesserte.

Kurs- og opplæringsutvalget KUPP

Det sentrale Kurs- og opplæringsutvalget har som sin hovedoppgave å tilrettelegge for styrking og kvalitetssikring av opplæringsvirksomheten i Mental Helse. Utvalgets sammensetning speiler de ulike ledd i Mental Helse og består av et medlem fra sentralstyret, et fra landsstyret, en fylkesleder, en studieleder, en regionsekretær og en sekretær fra administrasjonen i Mental Helse.

Elleve engasjerte studieledere er samlet sammen med KUPP (Kurs og opplæringsutvalget i Mental Helse) i helgen 17.-18.september til felles drøftinger og skolering i Mental Helses studiearbeid. 

Skriv ut